Evinizde Kapsamlı Alerji Testi

Evinizde Kapsamlı Alerji Testi
Evinizde Kapsamlı Alerji Testi

Kapsamlı 300 adet alerjenin ve bileşenin analiz edildiği Moleküler Alerji Testi ile alerjinizi Alerji Doktoru Prof. Dr. Ahmet Akçay’ın değerlendirmesiyle birlikte öğrenebilirsiniz.

Alerji problemleriniz için desteğe ihtiyaç duyduğunuzda,

İster evinizde, ister işyerinizde,

Hastane veya kliniğe gitmeye gerek kalmadan,

Ev tozu mite, polen, evcil hayvan tüyü alerjenleri gibi solunum yolu alerjenleri yanında kapsamlı gıda alerjen ve bileşenlerine karşı spesifik IgE değerlerini öğrenerek alerjinizi öğrenebilirsiniz.

Kapsamlı alerji testi ihtiyacınız olduğunda

Sağlığınız için bir telefonla siparişinizi verin, Alerji Test Paketiniz evinize gelsin.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle hastalarımıza güvenli sağlık hizmeti sunabilmek adına İstanbul Alerji Görüntülü Doktor Görüşmesi uygulaması ile birlikte Evinizde Kapsamlı Alerji Testini hızlı bir şekilde hayata geçirdik. Bu uygulama ile, ihtiyacınız olan sağlık hizmetine artık evinizden çıkmadan ulaşabilirsiniz. Sizin ve ailenizin sağlık problemleri,astım ve alerji hastalıklarınızın takibi ve desteğe ihtiyaç duyduğunuz her türlü sağlık sorunu için hastaneye gitmeye gerek kalmadan, alerji hekimlerimizle akıllı telefonunuz üzerinden size görüntülü görüşme imkanı  ve gerektiğinde evinizde alerji testi imkanı sağlıyoruz. Çok yakında evinizde solunum fonksiyon test imkanı da sağlayacağız.

İstanbul Alerji’den Tüm Türkiye’ye Online Alerji Sağlık Hizmeti

Hangi şehirde olursanız olun, Türkiye’nin her noktasından ulaşabileceğiniz İstanbul Alerji görüntülü doktor görüşmesi hizmetini ve Alerji Doktoru Prof. Dr. Ahmet Akçay’ın değerlendirmesi ile evinizde kapsamlı alerji testi; İstanbu Alerji Nişantaşı ve Ataşehir şubelerinde alanında deneyimli uzman hekim kadrolarımızla sunmaktayız.

Sıkça Sorulan Sorular

Kapsamlı Alerji Testini Nasıl Sipariş Edebilirim?

www.molekuleralerjitesti.com sitesinden kolayca sipariş verebilirsiniz. Ayrıca +90 216 709 45 88 telefon numarasını arayarak sipariş verebilirsiniz.

Kapsamlı Alerji Testi için Nasıl Kan Alacağım?

Kapsamlı Alerji Testi siparişi verdikten sonra size gelen test kutusu içinden:

– Bir adet kan tüpü,
-Kan tüpünü koymak için plastik kap,

-Alkollü ped, kuru ped, kan alma lanseti
-Bilgilendirme ve alerji belirtileri ile ilgili form bulunur.

İster kendiniz parmağınızdan kan alabilir, isterseniz İstanbul Alerji şubelerine gelip kan verebilir, isterseniz laboratuvar veya bir sağlık personeli yardımıyla gerekli 0.5 ml kanı alıp tüpün kapağını kapatıp mavi tüpün içine koyabilirsiniz.

www.molekuleralerjitesti.com web sitesinden kanın  nasıl gönderileceği hakkındaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Kapsamlı Alerji Testi için evde kan aldırabilir miyim?

İstanbul içinde iseniz ve kendinizden veya çocuğunuzdan kan aldırmak için hemşire hizmeti almak istiyorsanız ücret karşılığında bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kapsamlı Alerji Testi Ödemesini Nasıl Yapacağım?

www.molekuleralerjitesti.com sitesinden Kredi Kartı bilgilerinizi güvenli ödeme alt yapısını kullanarak ve kart bilgilerinizi telefon ile paylaşmadan girebilir ve ödemeyi yapabilirsiniz.

Ödeme işleminiz sırasında aynı sayfada bulunan Mesafeli Satış Hizmet Sözleşmemizi onaylayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Moleküler Alerji Testi özel sağlık sigortası veya diğer kurumlar tarafından karşılanır mı?

Özel sağlık sigortaları, banka sandıkları ve diğer kurum anlaşmaları tarafından Evinizde Kapsamlı Alerji Testi karşılanmamaktadır. Bu nedenle bu alerji testinden dolayı oluşturulacak fatura geri ödemesini anlaşmalı özel sigortalardan almayacağınızı peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

Kapsamlı Alerji Testi Sonucunu Alerji Doktoruna danışabilecek miyim?

Evet. Test sonucunu aldıktan sonra test sonucu hakkında görüşmek istemeniz halinde Alerji Doktru Prof. Dr. Ahmet Akçay ile doktorun uygunluğu göz önünde bulundurularak uygun bir saatte görüşme sağlayabilirsiniz.

Ücret iadesi hangi durumlarda yapılabilir?

Kapsamlı Alerji Test paketinin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin alerji testini yaptırmaktan cayma hakkına sahiptir. İADE işleminin gerçekleşebilmesi için ürünün kullanılmamış olması ve tüm parçalarının eksiksiz olması ve kesilmiş faturasının iade edilmesiyle ile yapılabilir. Bunun haricinde iade yapılamayacağını ALICI peşinen kabul etmiş sayılır.

Moleküler Alerji Testi Nedir?

Moleküler Alerji Testi, alerjiye neden olan besin, polen, ev tozu mite, arı gibi çeşitli alerjenlere karşı spesifik IgE miktarını kandan ölçerek vücudumuzun hem tüm solunum yolu hem de tüm besin alerjilerini ve alerji seviyesini saptayabilen, aynı zamanda total IgE dediğimiz vücudun alerjik yapısını gösterebilen yeni nesil bir alerji testidir.

Moleküler alerji testi nano teknoloji temelinde yapılan ve bilimsel olarak doğruluğu kanıtlanmış bir alerji testi yöntemidir. Yeni nesil teknoloji kullanılarak yapılan bir testtir. Dünyada’ki alerji derneklerinin kabul etmediği gıda intolerans  testleri gibi IgG antikorlarına bakılarak sonuç veren testlerinden değildir.

Moleküler Alerji Testi Nasıl Yapılır?

Biyochip yöntemi kullanılarak yapılmaktadır. Solunum yolu alerjileri yapan alerjenler ve besin alerjenlerinin özütleri ve ayrıca içindeki moleküllere yani bileşenlerine karşı alerjiler nano teknoloji kullanılarak tespit edilmektedir.

Moleküler Alerji Testi Kimlere Yapılabilir?

– Moleküler alerji testi alerji şüphesi olan astım, alerjik nezle, egzama, tip 1 besin alerjisi, evcil hayvan alerjisi, lateks alerjisi, arı alerjisi şüphesi olan herkese alerjilerin daha kapsamlı bir şekilde ortaya çıkarılması için,

– Standart alerji testlerinde alerjiye neden olan alerjeni  saptanamayan çocuk ve yetişkinlerde  daha kapsamlı alerji testiyle nadir alerjenlerin saptaması için

– Deri testi veya kanda standart testlerde çok fazla sayıda alerjisi çıkanlarda çapraz reaksiyonları ekarte ederek gerçek alerjilerin ortaya çıkarılması için,

– Ağız ve dudak etrafında alerjiyle kendini gösteren oral alerji sendromu olan hastalar için,

– Alerji aşısının bileşene dayalı olarak yapılarak daha etkili alerji aşısının yapılması için,

– Çoklu gıda alerjisi olanlarda daha kapsamlı alerji testi ile besin alerjilerinin daha kapsamlı incelenmesi için,

– Besin alerjisi olan çocuklarda besinlerin içindeki molekülleri saptayarak hangi gıdalarla çapraz reaksiyon yapabildiği, alerjinin süresini saptamak ve fırınlanmaya duyarlı olup olmadığını anlamak için,

– Alerjik şok geçiren çocuk ve yetişkinlerde nedeni saptamak için moleküler alerji testi yapılabilir.

Moleküler Alerji Testinin Kimlere Yapılması Fayda Sağlamaz?

Besinlere bağlı mide bağırsak problem olanlarda, kakada mukus veya kan şikayeti olanlarda, besin intoleransı belirtisi olanlarda, besin alındıktan 1 gün sonra belirti görülen hastalarda bu test faydalı olmaz. Eozinofilik özofajit belirtileri olanlarda faydalı olabilir. İlaç alerjilerinde fayda sağlamaz.

Çünkü bu test tip 1 dediğimiz IgE’ye bağlı alerjiye bağlı alerjik hastalıklarda, özellikle astım, alerjik nezle, egzama, besin alımından sonra alerjik şok gelişen veya besin alımından sonra 3 saat içinde belirti verenlerde, arı alerjisi, evcil hayvan alerjisi gibi alerjik hastalıklarda faydalı olacaktır.

Moleküler Alerji Testiyle Saptanabilen Alerjiler Nelerdir?

Havada bulunan ev tozu mite, polenler, evcil hayvanlar, arılar gibi solunum alerjenleri, kapsamlı besin alerjileri ve aynı zamanda  alerjik maddelerin bileşenlerine (komponentlerine) karşı alerjiler saptanmaktadır. Moleküler Alerji Testi ile yaklaşık 300 alerjik madde ve alerjik madde bileşenlerine bakılarak kişinin alerjisi kapsamlı bir şekilde ortaya çıkarılmaktadır.

Bu test ile ayrıca vücudun alerjik yapısını kabaca gösteren IgE seviyesi saptanmaktadır.

Dünyadaki en kapsamlı test moleküler alerji testidir.

Moleküler Alerji Testi Neden daha doğru sonuç veriyor?

Çapraz Reaksiyona neden olan karbonhidrat yapısındaki maddeler ortadan kaldırıldığı için daha doğru sonuç vermektedir.

Ayrıca moleküler alerji testiyle alerjen içinde saptanan moleküller sayesinde gerçek bir alerji mi yoksa diğer alerjenlerden etkilenen bir molekül mü olduğu ortaya konulmaktadır.

Etkili Alerji Aşısı: Bileşene dayalı alerji aşısının yapılmasını sağlamaktadır.

Alerjiye neden olan maddelerin bileşenlerine karşı alerjinin saptanması da çok önemli bilgiler vermektedir. Bileşene dayalı alerji testiyle alerji aşıları daha güvenli sonuç vermektedir. Çünkü çapraz reaksiyonlara neden olan karbonhidrat yapısındaki bileşenler bu testle temizlenmektedir.

Ayrıca moleküler alerji testiyle alerjen içinde saptanan moleküller sayesinde gerçek bir alerji mi yoksa diğer alerjenlerden etkilenen bir molekül mü olduğu ortaya konulmaktadır. Bunun sonucu olarak da alerji aşısı içine sadece gerçek alerjenler konulması ve daha etkili bir alerji aşısının yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Alerji ciddiyeti ve alerji aşısının etkisi konusunda bilgi sağlar.

Moleküler Alerji Testini hangi uzmanlar değerlendirilmelidir ve deneyim neden önemlidir?

Moleküler alerji testi yeni geliştirilen bir test olup kısmen manuel bir testtir. Bir kanın periferik yayma ile mikroskop altında değerlendirilmesine benzer. Kanı makinaya verip sonuç alınan bir test değildir. Bu testin uzmanlar tarafından yapılması, testi yapan kişinin bu konuda deneyimli olması çok önemlidir. Deneyimsiz kişilerce yapıldığı taktirde sonuçlar bambaşka çıkabilir.

Bu testin değerlendirilmesi ise çok zor ve bilgi gerektiren bir testtir. Testin sonucunda çıkan değerlerin ne anlama geldiğini, gerçek alerjiler ile çapraz reaksiyonları ayırabilecek bilgiye sahip olan alerji uzmanları tarafından yorumlanması gereken bir testtir. Testin yorumlanması bilinmediği taktirde bu testin yapılmasının da hiçbir anlamı yoktur.

Moleküler alerji testi ile alerji saptanmaması özellikle gıda alerjileri için %100 alerji olmayacağı anlamına gelmez. Nadir de olsa gıda alerjisi olup da bu testte alerjisi çıkmayan sonuçların olmasından dolayı alerji testi sonucunun doktor tarafından değerlendirilmesi ve gerekli durumlarda deri testi ve yükleme testinin ayrıca yapılması daha sağlıklı olacaktır.

 

SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Call Now Button
English